Salon i Serwis KIA w Krakowie

Zupełnie Nowy Model KIA już w Polsce

Przedstawiamy KIA NIRO

Wyrusz na spotkanie z Nową Kia NIRO

 

Nowa Kia NIRO przekracza oczekiwania. Przyciąga spojrzenia wyrazistą, dynamiczną stylistyką. Odznacza się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Zapewnia jeszcze wyższy poziom wygody i bezpieczeństwa. Jednym słowem — zachęca, by cieszyć się każdym dniem. Dzięki niej można czerpać z życia to, co najlepsze. Odkrywać nowe atrakcje. Poznawać miejsca bliskie i odległe. Ze spokojem wyruszać w nieznane. Nowa Kia NIRO to samochód dla ludzi aktywnych, ceniących innowacje i komfort.

Jakość i funkcjonalność

której można dotknąć

 

Deska rozdzielcza o poziomych liniach potęguje wrażenie przestrzeni we wnętrzu. Kabina nowego crossovera Kia Niro została zaprojektowana tak, aby zapewnić pasażerom maksymalną przestrzeń, wygodę i poczucie przebywania we wnętrzu o wysokiej jakości wykonania. Szeroka deska rozdzielcza i liczne poziome linie optycznie poszerzają wnętrze.

 

Miękkie i przyjemne w dotyku materiały wykończeniowe sprawiają, że nową, wysoką jakość wykonania samochodów marki Kia widać natychmiast po otwarciu drzwi.

 

Poszczególne strefy deski rozdzielczej są wyraźnie zaznaczone. Zestaw wskaźników i ekran dotykowy systemu multimedialnego znajdują się na jednej wysokości.

 

Na konsoli środkowej zgrupowano przyciski sterowania klimatyzacją i elementy obsługi systemów asystujących. Ergonomiczna konsola środkowa jest delikatnie zwrócona w stronę kierowcy, aby obsługa pokładowych systemów była jak najbardziej funkcjonalna i intuicyjna.

 

Wnętrze Kia Niro może być utrzymane w czarnym lub ciemno popielatym z białymi wstawkami – kolorze z tapicerką materiałową, materiałowo-skórzaną lub skórzaną.

Spalanie zalewdwie 3.8 L/100km

 

Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu emisja CO2 wynosi jedynie 88 g/km Kia Niro – zaprojektowana od podstaw jako samochód hybrydowy – na tle innych hybryd wyróżnia się nie tylko stylem, ale również sprawnością zespołu napędowego. Bardzo niską emisję spalin i dwutlenku węgla na poziomie jedynie 88 g/km (w cyklu mieszanym) zapewnia hybrydowy zespół napędowy. Wyposażone w 16-calowe koła Niro zadowala się zużyciem paliwa wynoszącym zaledwie 3,8 l/100 km (w cyklach – mieszanym i miejskim, wg NEDC). Modelom z kołami o wielkości 18 cali na przejechanie 100 km wystarcza tylko 4,4 l/100 km

 

 

Zaawansowany akumulator

 

Zaawansowany akumulator z technologią oszczędzania energii. Ważący zaledwie 33 kg polimerowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 1,56 kWh jest jak dotąd najlżejszym i najbardziej wydajnym kiedykolwiek wykorzystywanym w samochodach Kia. Akumulator zastosowany w Niro odznacza się o nawet 50% wyższą gęstością energii i o 13% większą wydajnością energetyczną niż akumulatory stosowane u konkurentów.

stabilność nadwozia

i precyzja prowadzenia

 

Kia Niro jest wyposażona w niezależne zawieszenie z przodu z kolumnami MacPhersona oraz niezależne wielowahaczowe zawieszenie z tyłu z podwójnymi wahaczami dolnymi. Geometria zawieszenia i charakterystyka połączeń metalowo-gumowych zostały tak dobrane, aby zapewnić kierowcy jak najlepsze wyczucie auta i natychmiastowe reakcje na ruchy kierownicą nie tylko w jej środkowym położeniu, ale w całym zakresie pracy układu kierowniczego. Zawieszenie Niro zapewnia stabilność nadwozia zarówno przy niskich, jak i przy wysokich prędkościach.

 

Komfortowo i funkcjonalnie

 

Duży rozstaw osi i spora szerokość nadwozia, wynoszące – odpowiednio – 2700 mm i 1805 mm, sprawiają, że Niro zapewnia pasażerom dużo miejsca zarówno na nogi, jak i na wysokości ramion. Także pod względem przestrzeni nad głową Niro oferuje pasażerom więcej miejsca niż konkurenci w klasie crossoverów tej wielkości. Podwyższone nadwozie wszystkim pasażerom umożliwia łatwe wsiadanie i wysiadanie. Przednie fotele o nowej konstrukcji, lżejsze o 1,3 kg niż fotele stosowane w innych modelach Kia, gwarantują wyższy komfort podróżowania i zapewniają lepsze podparcie dla ud i pleców.

 

Kia NIRO